;

Novinky

Nejnovější zprávy

Aktuality Daně E-health Kazuistiky Právo | Specializace: 55 / 55 Pro zobrazení/skrytí formuláře klikněte na „Specializace“..

Další bezdůvodné zákazy ministerstva, potvrdil soud

15. 9. 2021 | Právo Všechny specializace

Omezení stravovacích i ubytovacích služeb na přelomu dubna a května bylo v rozporu se zákonem. Vyjádřil se tak Nejvyšší správní soud (NSS). Podobně již soud zrušil jiná nařízení Ministerstva zdravotnictví, u nichž nejčastěji postrádal odůvodnění.

Webový nástroj webSalvador pomůže v boji proti rezistentním bakteriím

15. 9. 2021 | E-health Všechny specializace

Vědci z Texas A&M School of Public Health využili Luriův–Delbrückův experiment k vývoji inovativní technologie, která může posunout výzkum bakteriálních mutací a stát se novou zbraní proti antibiotické rezistenci.

Inteligentní koberec spočítá počet cviků i spálené kalorie

8. 9. 2021 | E-health Všechny specializace

Aladinův kouzelný koberec má nyní konkurenci. Ten od společnosti MIT sice nelétá ani nemluví, zato ale dokáže odhadnout pozici člověka bez použití kamer. Jde o další příspěvek k rozvoji personalizované „samoléčby“, smart domácností a herního prostředí.

Umělá inteligence pomáhá překonat stigma spojené s duševními problémy

1. 9. 2021 | E-health Všechny specializace

Deprese je celosvětovým problémem se závažnými dopady na zdraví jedince i ekonomiku. Účinné nástroje pro screening tohoto onemocnění by lékařům usnadnily boj s jeho narůstající prevalencí. Japonsko ukazuje, jak lze pro detekci příznaků deprese úspěšně použít umělou inteligenci.

Miliardy podpoří boj ČR s rakovinou

31. 8. 2021 | Daně Všechny specializace

Rakovinné bujení je v Česku druhou nejčastější příčinou úmrtí po nemocích srdce a cév. Stát se rozhodl pro razantnější kroky a hodlá zapracovat jak na posílení prevence, tak na dostupnosti a kvalitě léčby.

Slibná vakcína proti malárii k pediatrickému využití na obzoru?

25. 8. 2021 | Aktuality Alergologie a imunologie Infekční medicína Mikrobiologie Praktické lékařství pro dospělé

Řadu epidemických onemocnění se daří dostat pod kontrolu, u malárie to zatím ovšem neplatí. Stále jde o jednu z největších globálních infekčních hrozeb a hlavní příčinu morbidity i mortality. Řešení vědci nyní hledají ve vývoji vakcíny proti parazitu Plasmodium falciparum.

10 způsobů, kterými technologie mění zdravotnictví

18. 8. 2021 | E-health Všechny specializace

Umělá inteligence, virtuální/augmentované reality, 3D tisk, robotika či nanotechnologie. Tyto a mnohé další digitální technologie stále více pronikají do zdravotnictví. Usnadňují život lékařům i pacientům a pomáhají zachraňovat životy. Seznamte se s desítkou z nich.

Cestovky žalují Ministerstvo zdravotnictví kvůli zakázaným destinacím

18. 8. 2021 | Právo Všechny specializace

Počátkem května vedení Asociace cestovních kanceláří oznámilo, že podalo žalobu na Ministerstvo zdravotnictví. Důvodem je tzv. černá listina zemí, do kterých nesmějí Češi v dané době cestovat.

Infodemie? Covid-19 a konspirační teorie na sociálních sítích

11. 8. 2021 | E-health Všechny specializace

Věže 5G sítě, Bill a Melinda Gatesovi, laboratoře a vývoj vakcín – všechny tyto čtyři věci mají jednoho společného jmenovatele: onemocnění covid-19 a vznik a šíření dezinformací o tomto tématu. A právě na to se zaměřila recentní americká studie publikovaná v periodiku JMIR.

Prevalence a faktory asociované s osteoporózou a denzitometrií u pacientů s psoriatickou artritidou

4. 8. 2021 | Aktuality Dermatologie Endokrinologie

Jaká je indikace k vyšetření kostní denzity a jak klinická aktivita základního onemocnění ovlivňuje výsledek? Tuto otázku si položili autoři studie recentně publikované v odborném periodiku Arthritis Care & Research.

Vyhledávání

Kvíz měsíce

Středa 22.09.2021

Mýty o covidu-19 a „černé plísni“. Víte, jakým způsobem se skutečně přenáší?

reklama

Kalendář

Po
Út
St
Čt
So
Ne

Partneři