;

Novinky

Nejnovější zprávy

Aktuality Daně E-health Kazuistiky Právo | Specializace: 50 / 50 Pro zobrazení/skrytí formuláře klikněte na „Specializace“..

SÚKL informuje o pozastavení registrace léčivých přípravků s ranitidinem

1. 7. 2020 | Aktuality Gastroenterologie a hepatologie Praktické lékařství pro dospělé

Státní ústav pro kontrolu léčiv (SÚKL) v České republice vydal oznámení o ukončení postupu přezkoumání léčivých přípravků s ranitidinem a o pozastavení jejich registrace.

EMA: Úprava určitých kroků může urychlit proces registrace léků proti onemocnění covid-19

30. 6. 2020 | Aktuality Všechny specializace

Evropská léková agentura (EMA) informuje o změnách, díky kterým lze urychlit proces registrace léčivých přípravků určených k prevenci a léčbě onemocnění covid-19 při zachování garance doložené bezpečnosti, účinnosti a vysoké kvality schválených přípravků.

Porucha spánku jako jeden z prvních příznaků Parkinsonovy choroby

30. 6. 2020 | Aktuality Neurologie Psychiatrie Psychologie

62letá žena byla vyšetřena pro intermitentní parosmie, poruchy spánku a subdepresivní ladění. Stěžovala si také na déletrvající sníženou obratnost pravé horní končetiny a bolest klenby pravé nohy.

Léčba deprese sertralinem u mladé pacientky

22. 6. 2020 | Aktuality Neurologie Psychiatrie Psychologie

Dvacetiletá pacientka vyhledala ambulantního psychiatra kvůli tři týdny trvajícím potížím s celkovým poklesem nálady, se soustředěním, spánkem a zhoršením paměti.

Porovnání fyzikální terapie a intraartikulární aplikace glukokortikoidů u pacientů s osteoartrózou kolenních kloubů

22. 6. 2020 | Aktuality Ortopedie Rehabilitace

Klinický přínos fyzikální terapie i intraartikulární injekce kortikosteroidů v léčbě osteoartrózy kolene je doložen. Studie publikovaná v New England Journal of Medicine porovnávala účinky těchto dvou léčebných postupů na zmírnění bolesti a funkci kolenního kloubu po 1 roce léčby

Nová koncepce dotací na rezidenční místa je připravena. Čeká ji mezirezortní připomínkové řízení.

9. 6. 2020 | Aktuality Všechny specializace

Ministerstvo zdravotnictví navrhlo novou koncepci dotací na rezidenční místa pro mladé lékaře. Změny jsou součástí novely zákona o zdravotnických povoláních lékaře, zubního lékaře a farmaceuta, která je nyní v připomínkovém řízení. Nová pravidla by mohla začít platit v roce 2021.

Světový den boje proti nádorům mozku – 8. června 2020

8. 6. 2020 | Aktuality Genetika Neurologie Onkologie

Narůstající počet nádorů mozku je důvodem k připomínání těchto onemocnění, možnosti prevence i aktivity na poli diagnostiky a terapie.

Existuje vztah mezi příjmem magnezia a incidencí diabetu 2. typu a cévních mozkových příhod?

8. 6. 2020 | Aktuality Diabetologie Kardiologie

Cílem systematického přehledu a metaanalýzy publikovaných v roce 2020 v BMJ Open bylo aktualizovat poznatky o incidenci diabetu 2. typu a jednotlivých typů CMP v závislosti na příjmu hořčíku.

Význam časného screeningu gestačního diabetu u obézních žen

3. 6. 2020 | Aktuality Diabetologie Gynekologie a porodnictví Kardiologie Praktické lékařství pro děti a dorost Praktické lékařství pro dospělé

Primárním cílem studie uveřejněné v American Journal of Obstetrics and Gynecology v lednu 2020 bylo zjistit, zda časný screening gestačního diabetu (před 20. týdnem) zlepšuje u obézních žen výsledky těhotenství.

Incidence karcinomu plic u nekuřáků s chronickou obstrukční plicní nemocí

1. 6. 2020 | Aktuality Alergologie a imunologie Kardiologie Onkologie Pneumologie a ftizeologie

Studie publikovaná v dubnu 2020 v periodiku Thorax zjišťovala incidenci karcinomu plic u celoživotních nekuřáků s chronickou obstrukční plicní nemocí (CHOPN) a porovnávala ji s nekuřáky bez CHOPN. Dalším cílem bylo porovnat tuto incidenci s kuřáky bez CHOPN a s kuřáky s CHOPN.

Vyhledávání

Kvíz měsíce

Sobota 11.07.2020

Vzácná komplikace cílené léčby ložiskové psoriázy: určíte správně diagnózu?

reklama

Kalendář

Po
Út
St
Čt
So
Ne

Partneři