;

Novinky

Nejnovější zprávy

Aktuality Daně E-health Kazuistiky Právo | Specializace: 60 / 60 Pro zobrazení/skrytí formuláře klikněte na „Specializace“..

Kde se skutečně bere Parkinsonova choroba? Vědci jsou opět o krok blíže vysvětlení. Nebo ne?

30. 11. 2022 | Aktuality Geriatrie a gerontologie Neurologie Psychiatrie

O rizikových faktorech a prodromálních příznacích Parkinsonovy choroby je dobře známo, že se objevují až 10 let před stanovením její diagnózy. Seznam rizikových faktorů se nyní díky poznatkům německých lékařů rozšířil o řadu položek.

Léčba tisíců alergiků v ohrožení kvůli rozhodnutí ministerstva

30. 11. 2022 | Právo Všechny specializace

Česká společnost alergologie a klinické imunologie bije na poplach. Tabletová forma alergenové imunoterapie možná nebude kvůli sporům ohledně výše a podmínek její úhrady k mání.

Vzniká nový studijní obor – absolventi budou hlídat finance ve zdravotnictví

30. 11. 2022 | Daně Všechny specializace

Již za tři roky by mohl být na Masarykově univerzitě akreditován a následně otevřen obor s názvem ekonomie zdravotnictví. Jde o moderní, nedávno založený směr, který by českému zdravotnictví mohl skrze své absolventy jen prospět.

Roboti odhalují další tajemství DNA a ukazují tím cestu k úspěšnější léčbě způsobené vadnými geny

24. 11. 2022 | E-health Všechny specializace

Nově vyvinuté programy umělé inteligence (AI) dokážou přesně předpovědět roli regulačních prvků DNA i její trojrozměrnou strukturu. Díky tomu by v budoucnu mohly být snáze léčitelné nemoci způsobené vadnými geny.

Online kalkulačka odhalí pacienty s cirhózou ve vysokém riziku klinických komplikací

23. 11. 2022 | E-health Všechny specializace

Pokud jsou opakovaně a dlouhodobě poškozována játra, může vzniknout cirhóza. Určit mezi takto nemocnými pacienty ty, kterým v budoucnu hrozí největší riziko závažných problémů, však není vůbec snadné.

Projekt MindMinder: cvičení mysli vyvinuté pro lidi trpící demencí

22. 11. 2022 | Aktuality Všechny specializace

Počty pacientů s demencí celosvětově rostou. Péče o takto nemocné je dlouhodobá a vysilující. Nápad, který nedávno představil inženýr Dave Pearson, pomáhá s demencí snáze bojovat a lépe žít.

Perorální antivirotikum, které bezpečně zabraňuje progresi covidu-19, je nyní dostupné i pro vaše pacienty

15. 11. 2022 | Aktuality Všechny specializace

Virus SARS-CoV-2 se stal v posledních letech závažnou epidemiologickou hrozbou po celém světě, Českou republiku nevyjímaje.

Účinnost a bezpečnost transkutánní elektrické neurostimulace (TENS) při léčbě akutní a chronické bolesti – metaanalýza 381 studií

7. 11. 2022 | Aktuality Neurologie

Transkutánní elektrická neurostimulace na základě fyziologických důkazů o inhibici aktivity a excitability centrálních nociceptivních neuronů dobře funguje pro okamžité symptomatické zmírnění bolesti bez ohledu na diagnózu. Postup navíc může provádět i sám pacient.

Svaz pojišťoven znepokojuje růst nákladů ve zdravotnictví

2. 11. 2022 | Daně Všechny specializace

Pokud se situace neuklidní, může se stát, že zdravotní pojišťovny nebudou schopny platit za péči. Obavy panují již z následujících dvou let.

Ovlivní konzumace kávy a čaje klinické výsledky u pacientek s karcinomem prsu?

2. 11. 2022 | Aktuality Gynekologie a porodnictví Onkologie

Autoři studie, která byla uveřejněna v srpnovém čísle periodika Cancer, se pokusili longitudinálně vyhodnotit souvislost konzumace kávy a čaje s kvalitou života, úzkostmi, depresemi a přežitím pacientek s karcinomem prsu.

Vyhledávání

Kvíz týdne

Neděle 04.12.2022

Jaká antibiotika mohou zabránit exacerbaci CHOPN?

reklama

Kalendář

Po
Út
St
Čt
So
Ne

Partneři