;

Novinky

Chytrá aplikace mění budoucnost kardiologie

20. 5. 2024 | Aktuality Kardiochirurgie Kardiologie

Kardiologové po celém světě čelí neustálým výzvám při péči o své pacienty. S nástupem digitálních technologií však vznikají inovativní možnosti, které pomáhají zlepšit péči a zefektivnit komunikaci s pacienty.

Jednou z českých předních platforem, která stojí v čele této transformace, je aplikace Medevio, která přináší diabetologům nový prostředek pro zjednodušení jejich práce.

Inovativní nástroj pro komunikaci s pacienty

Jedná se o jednoduchou a intuitivně ovládanou aplikaci, která efektivně propojuje lékaře s jejich pacienty a nahrazuje ostatní způsoby komunikace na dálku – telefonáty, maily i SMS. Navíc často nahradí i zbytné osobní návštěvy.

Pacienti mohou prostřednictvím aplikace kontaktovat svého kardiologa s veškerou běžnou agendou, včetně:

  • Konzultace zdravotních obtíží
  • Objednání na vyšetření
  • Přeložení termínu návštěvy
  • Vystavení eReceptu a další

Lékaři, kteří byli zavaleni prací, nejvíce oceňují snížení počtu telefonátů, které jim používání aplikace přineslo. Veškeré požadavky pacientů navíc nachází přehledně strukturované se základní triáží a je pro ně snadnější je odbavit. Mohou tak věnovat čas více pacientům, poskytovat jim relevantnější doporučení a péči a soustředit se na lepší léčbu kardiovaskulárních onemocnění a jejich prevenci.

 

Kardiologové na cestě k digitalizaci

K aplikaci se aktuálně mohou zapojit všichni kardiologové, kteří chtějí zefektivnit chod své ordinace a mít více času. Po spuštění mohou získat přístup nejen k hlavním funkcionalitám, ale i k dalším doplňkům – telefonní ústředně, která za lékaře zaznamená telefonní hovory, prémiovým plánům, hromadnému oslovení pacientů či pohodlnému diktování textu místo psaní.

 

Budoucnost kardiologické péče

Společnost Medevio se aktivně angažuje v rozvoji telemedicíny v kardiologii a přináší technologické inovace. S ohledem na rychlý vývoj v této oblasti se očekává, že v blízké budoucnosti mohou být do platformy integrovány virtuální konzultace s pacienty a sledování kardiovaskulárních dat, jako krevní tlak, srdeční tep a EKG, v reálném čase, což umožní lékaři lépe monitorovat stav pacientů a okamžitě optimalizovat léčbu.

Více o vývoji telemedicíny v kardiologii se můžete dozvědět zde.

 

Další novinky

Vyhledávání

Kvíz týdne

Středa 19.06.2024

Věděli byste, jaké jsou v současnosti cílové hladiny LDL-cholesterolu u pacientů s odlišným kardiovaskulárním rizikem?

reklama

Kalendář

Po
Út
St
Čt
So
Ne

Partneři