;

Novinky

Nejnovější zprávy

Aktuality Daně E-health Kazuistiky Právo | Specializace: 60 / 60 Pro zobrazení/skrytí formuláře klikněte na „Specializace“..

Důsledky nedostatečné prevence stojí stát miliardy ročně

12. 1. 2023 | Daně Všechny specializace

Pro mnoho lidí je preventivní péče o zdraví jen ztrátou času. Jejich postoj je ale pro státní kasu velkou zátěží. Lze neblahý trend zvrátit osvětou?

Vzniká nový studijní obor – absolventi budou hlídat finance ve zdravotnictví

30. 11. 2022 | Daně Všechny specializace

Již za tři roky by mohl být na Masarykově univerzitě akreditován a následně otevřen obor s názvem ekonomie zdravotnictví. Jde o moderní, nedávno založený směr, který by českému zdravotnictví mohl skrze své absolventy jen prospět.

Svaz pojišťoven znepokojuje růst nákladů ve zdravotnictví

2. 11. 2022 | Daně Všechny specializace

Pokud se situace neuklidní, může se stát, že zdravotní pojišťovny nebudou schopny platit za péči. Obavy panují již z následujících dvou let.

Finanční injekce pro české zdravotnictví za pomoc ukrajinským uprchlíkům

7. 10. 2022 | Daně Všechny specializace

Český zdravotnický systém sklízí obdiv i podporu za to, jak se dokázal popasovat s přílivem válečných běženců z Ukrajiny. Dětský fond OSN (UNICEF) přispěje v rámci partnerství s ČR technickou pomocí a financemi ve výši 92 milionů korun.

Léky na předpis: asi nezdraží, ale možná nebudou

31. 8. 2022 | Daně Všechny specializace

Inflaci pociťují všechna odvětví, tedy i to farmaceutické. I když ceny léků na recept mnohdy zůstanou stejné, produkty nemusejí být dostupné. Za hranicemi se totiž mohou prodat výhodněji.

Medicínský projekt pěti center získal finanční podporu EU

1. 8. 2022 | Daně Všechny specializace

Národní institut pro výzkum metabolických a kardiovaskulárních onemocnění by měl vzniknout během necelých čtyř let. Evropská unie přispěla více než miliardou korun.

Se zdravotními pojišťovnami se zatím dohodla jen část segmentu

7. 7. 2022 | Daně Všechny specializace

Přípravné kolo dohodovacího řízení o úhradách na rok 2023 má první výsledky. S pojišťovnami se domluvili již třeba praktici, zubaři a gynekologové.

Zdravotnictví mohou pomoci i dotace

31. 5. 2022 | Daně Všechny specializace

Díky Národnímu plánu obnovy (NPO) dostane české zdravotnictví v následujících letech finanční injekci ve výši 12,441 miliardy. Nemocnice, kliniky a další zdravotnická zařízení ale budou moci čerpat i další dotace.

Finanční podpora pro praktiky pomáhající ukrajinským kolegům

27. 4. 2022 | Daně Všechny specializace

První ordinace už začínají zaměstnávat ukrajinské uprchlíky z řad lékařů. Finančně je chce podpořit Společnost všeobecného lékařství (SVL) České lékařské společnosti Jana Evangelisty Purkyně.

Miliarda za péči o sto tisíc uprchlíků

30. 3. 2022 | Daně Všechny specializace

Všeobecná zdravotní pojišťovna odhaduje, že zajištění péče o sto tisíc lidi z Ukrajiny pro ni bude znamenat náklady ve výši jedné miliardy korun.

Vyhledávání

Kvíz týdne

Pondělí 30.01.2023

Ovlivňuje obstrukční plicní onemocnění průběh covidu-19?

reklama

Kalendář

Po
Út
St
Čt
So
Ne

Partneři