;

Novinky

Nejnovější zprávy

Aktuality Daně E-health Kazuistiky Právo | Specializace: 60 / 60 Pro zobrazení/skrytí formuláře klikněte na „Specializace“..

Strojové učení otevírá dveře k personalizované léčbě nádorů ovarií

17. 1. 2023 | E-health Všechny specializace

Vědci vyvinuli model strojového učení, který dokáže identifikovat slabá místa metabolismu v určitých genech ovlivňujících nádorové bujení. Studie publikovaná v časopise Nature Metabolism uvádí, že tato zjištění by mohla umožnit cílené ničení nádorových buněk.

Umělá inteligence umí určit míru rizika sebevraždy

22. 12. 2022 | E-health Všechny specializace

Vytipovat pacienty, u kterých reálně hrozí, že sami ukončí svůj život, je pro lékaře stále obtížné. S prevencí by v tomto případě mohla pomoci umělá inteligence.

Díky umělé inteligenci může být léčba epilepsie v budoucnu kvalitnější

8. 12. 2022 | E-health Všechny specializace

Přibližně jedno procento světové populace sužuje epilepsie. Většině pacientů dokážou pomoci léky, ale asi 20–30 % nemocných na ně nereaguje. Dalším řešením pak bývá operace. Nyní může do léčby vstoupit umělá inteligence. A to velmi pozitivně.

Roboti odhalují další tajemství DNA a ukazují tím cestu k úspěšnější léčbě způsobené vadnými geny

24. 11. 2022 | E-health Všechny specializace

Nově vyvinuté programy umělé inteligence (AI) dokážou přesně předpovědět roli regulačních prvků DNA i její trojrozměrnou strukturu. Díky tomu by v budoucnu mohly být snáze léčitelné nemoci způsobené vadnými geny.

Online kalkulačka odhalí pacienty s cirhózou ve vysokém riziku klinických komplikací

23. 11. 2022 | E-health Všechny specializace

Pokud jsou opakovaně a dlouhodobě poškozována játra, může vzniknout cirhóza. Určit mezi takto nemocnými pacienty ty, kterým v budoucnu hrozí největší riziko závažných problémů, však není vůbec snadné.

Schopnost kombinovat data z více zdrojů může pomáhat nejen onkologickým pacientům

24. 10. 2022 | E-health Všechny specializace

Nové technologie umělé inteligence (Al) jsou schopny integrovat více typů dat a přesněji tak předvídat výsledky léčby různých typů rakoviny. Zkoumání použití takových modelů v klinické medicíně je však teprve na samém začátku.

Umělá inteligence v medicíně: kam směřuje její vývoj?

14. 10. 2022 | E-health Všechny specializace

Umělá inteligence (AI) spolu s hlubokým učením (DL) zažívají v posledních letech bouřlivý vývoj a velmi rychle se v oblasti medicínských technologií začleňují do běžných diagnostických i terapeutických metod.

Co posune použití umělé inteligence v medicíně? Výsledek studie překvapí

21. 9. 2022 | E-health Všechny specializace

Umělou inteligenci využívají různé obory, lékařství nevyjímaje. V precizní medicíně existují desítky softwarových programů pro prevenci, diagnostiku i léčbu. Univerzální program použitelný pro všechny způsoby terapie ale stále neexistuje. Odborníci však vědí, co chybí.

Účinnost léků na neurodegenerativní onemocnění zkoumá umělá inteligence

14. 9. 2022 | E-health Všechny specializace

Přesně předpovídat terapeutické účinky léčiv – to umí nová technologie s názvem in silico FOCUS. Pokud se tento postup osvědčí, mohlo by to mimo jiné vést i k urychlení vývoje nových preparátů na onemocnění, u kterých se dopady léčiv dosud zkoumaly jen obtížně.

Roztroušená skleróza: Dokáže virtuální realita zmírnit dopady této nemoci?

1. 9. 2022 | E-health Všechny specializace

Kognitivní funkce bývají v případě onemocnění roztroušenou sklerózou velmi často zhoršené. Trápení pacientů s pamětí, řečí, pozorností či prostorovou orientací by však podle některých odborníků mohlo zlepšit spojení tradiční rehabilitace s technologií virtuální reality.

Vyhledávání

Kvíz týdne

Pondělí 30.01.2023

Ovlivňuje obstrukční plicní onemocnění průběh covidu-19?

reklama

Kalendář

Po
Út
St
Čt
So
Ne

Partneři