;

Novinky

Philips rozšiřuje HealthSuite o digitální nástroj Clinical Trial Accelerator

27. 8. 2020 | E-health Všechny specializace

Světový lídr v oblasti digitálních zdravotnických technologií, společnost Royal Philips, spouští na své platformě HealthSuite nové funkce. Ty umožňují rychlejší a efektivnější integraci, analýzu a uchovávání klinických dat z různých zdrojů.

Bezpečné a efektivní nakládání s daty prioritou

Clinical Trial Accelerator představuje integrovanou součást cloudové platformy HealthSuite, navrženou především jako podporu organizacím provádějícím multicentrická klinická hodnocení.

  • Pohodlná kolekce údajů – Tento nástroj umožňuje shromažďovat pacientská data přímo z jejich domácího prostředí. To by mohlo usnadnit zapojení většího počtu pacientů do studií a významně zvýšit compliance.
  • Zrychlení datové analýzy – Poskytuje cloudové služby, které zpřehlední získaná data a urychlí jejich analýzu, což přispěje k rychlejšímu dosažení cílů studie při současném snížení nákladů.
  • Bezpečné úložiště dat – Nedílnou součástí nabízených funkcí je zajištění bezpečného ukládání dat.

Všechny služby jsou plně kompatibilní s HIPAA.

„Philips HealthSuite již poskytuje cloudové služby a nástroje pro celou řadu zdravotnických organizací a Clinical Trial Accelerator jsme vytvořili jako sadu funkcí pro podporu výzkumných organizací,“ říká Dale Wiggins, generální ředitel digitální platformy HealthSuite. A doplňuje: „Tato inovativní flexibilní cloudová platforma využívá našeho globálního potenciálu v oblasti zdravotní péče a je podpořena našimi odbornými znalostmi v oblasti politiky compliance, bezpečnosti a interoperability.“

Možnosti se stále posouvají

HealthSuite plní svůj účel coby prostředek komplexního řešení složitých problémů pacientů i poskytovatelů zdravotní péče a její kontinuální rozvoj jen potvrzuje stále posilující roli digitalizace ve zdravotnictví.

Společnost Philips následuje současný trend využívání umělé inteligence a začleňuje tyto technologie s jejich stále dokonalejšími algoritmy také do svých projektů. Příkladem je digitální nástroj AI Analytics Workbench, který pomáhá v rozhodovacích procesech v souladu se standardem DICOM (Digital Imaging and Communications in Medicine). Další součástí HealthSuite je nástroj Clinical Data Lake. Ten slouží jako centralizované úložiště velkého objemu dat nasbíraných v rámci klinických studií.  

Funkce HealthSuite doplňují širokou škálu aplikací, zahrnující spánkovou medicínu, telemedicínu, samoléčbu nebo oftalmologii. 

Health Suite Digital Platform, foto: usa.philips.com

(svat)

 

Zdroj: Philips launches HealthSuite Clinical Trial Accelerator to help life science organizations run more flexible, patient-centric clinical trials. Phillips. Publikováno online 19. května 2020

Dostupné na https://www.philips.com/a-w/about/news/archive/standard/news/press/2020/20200519-philips-launches-healthsuite-clinical-trial-accelerator-to-help-life-science-organizations-run-more-flexible-patient-centric-clinical-trials.html.

Další novinky

Vyhledávání

Kvíz měsíce

Středa 02.12.2020

Prevence preeklampsie v těhotenství: který lék by mohl nejlépe fungovat?

reklama

Kalendář

Po
Út
St
Čt
So
Ne

Partneři