;

Novinky

Nejnovější zprávy

Aktuality Daně E-health Kazuistiky Právo | Specializace: 60 / 60 Pro zobrazení/skrytí formuláře klikněte na „Specializace“..

Novela zrychlí práci lékařské posudkové služby

12. 1. 2023 | Právo Všechny specializace

Posudky osob žádajících o nejrůznější dávky trvají často velice dlouho. Žádosti totiž lékaři nestíhají vyřizovat včas, neboť je jich málo. Situace by se ale s novým rokem mohla zlepšit.

Léčba tisíců alergiků v ohrožení kvůli rozhodnutí ministerstva

30. 11. 2022 | Právo Všechny specializace

Česká společnost alergologie a klinické imunologie bije na poplach. Tabletová forma alergenové imunoterapie možná nebude kvůli sporům ohledně výše a podmínek její úhrady k mání.

Návrh kompenzačního zákona je připraven, vydání vyhlášky podle situace

7. 10. 2022 | Právo Všechny specializace

Dopady pandemie covidu-19 na zdravotnický systém jsou stále citelné. Ministerstvo zdravotnictví proto i pro letošek připravilo návrh zákona, díky kterému je možné případně vydat kompenzační vyhlášku.

Nikotinové sáčky asi změní gramáž

31. 8. 2022 | Právo Všechny specializace

I když u ostatních tabákových výrobků platí jasná pravidla ohledně vzhledu či velikosti, na nikotinové sáčky legislativa pozapomněla. Kvůli rostoucí oblibě tohoto sortimentu hlavně u mladých lidí, děti nevyjímaje, se proto Ministerstvo zdravotnictví rozhodlo jednat.

Nákup léků by měl zjednodušit tzv. dynamický nákupní systém

1. 8. 2022 | Právo Všechny specializace

Poskytovatelé zdravotní péče dostali manuál, jak nakupovat léky. Úřad pro ochranu hospodářské soutěže na metodickém doporučení pro nákup léčivých přípravků v režimu zákona o zadávání veřejných zakázek pracoval zhruba rok. Systém by měl hlavně omezit administrativu.

Elektronický receptář individuálně připravovaných léčivých přípravků je již zprovozněn

7. 7. 2022 | Právo Všechny specializace

Databáze receptur individuálně připravovaných léčivých přípravků (IPLP) v elektronické podobě vznikla pod záštitou České lékárnické komory. Je určena pro lékárníky, farmaceutické asistenty a lékaře.

Chtít (nejen) po uprchlících poplatky za lékařskou péči je nezákonné

30. 5. 2022 | Právo Všechny specializace

Roky trvající a přehlížená praxe, kdy někteří lékaři požadují po pacientech nezákonné poplatky, se nevyhýbá ani lidem prchajícím před válkou. Vízum o dočasné ochraně jim přitom zaručuje stejná práva jako českým pacientům.

Telemedicína posouvá zdravotnictví do nové éry

27. 4. 2022 | Právo Všechny specializace

Elektronizace zdravotnictví je v české legislativě ukotvena v podobě zákona č. 325/2021 Sb., o elektronizaci zdravotnictví, již od srpna 2021. K nastartování nové etapy vztahu pacient–lékař paradoxně přispěla pandemie covidu-19.

Platby za pojištěnce pro rok 2023 – na jaké částce skončí?

30. 3. 2022 | Právo Všechny specializace

V příštím roce se platba za státní pojištěnce zvýší. O konečné sumě budou ještě rozhodovat poslanci.

Čekání na drahé léky nekončí

28. 2. 2022 | Právo Všechny specializace

Novela zákona o zdravotním pojištění, která má pacientům se vzácnými onemocněními pomoci k dražším lékům, platí od začátku roku. Většina nemocných se k nim ale stále nedostane.

Vyhledávání

Kvíz týdne

Pondělí 30.01.2023

Ovlivňuje obstrukční plicní onemocnění průběh covidu-19?

reklama

Kalendář

Po
Út
St
Čt
So
Ne

Partneři