;

Novinky

Chytrá aplikace mění budoucnost diabetologie

10.05.2024 | Aktuality Diabetologie

Diabetologové po celém světě čelí neustálým výzvám při péči o své pacienty. S nástupem digitálních technologií však vznikají inovativní možnosti, které pomáhají zlepšit péči a zefektivnit komunikaci s pacienty.

Jednou z českých předních platforem, která stojí v čele této transformace, je aplikace Medevio, která přináší diabetologům nový prostředek pro zjednodušení jejich práce.

Inovativní nástroj pro komunikaci s pacienty

Jedná se o jednoduchou a intuitivně ovládanou aplikaci, která efektivně propojuje lékaře s jejich pacienty a nahrazuje ostatní způsoby komunikace na dálku – telefonáty, maily i SMS. Navíc často nahradí i zbytné osobní návštěvy.

Pacienti mohou prostřednictvím aplikace kontaktovat svého diabetologa s veškerou běžnou agendou, včetně:

  • Konzultace zdravotních obtíží
  • Objednání na vyšetření
  • Přeložení termínu návštěvy
  • Vystavení eReceptu a další

Lékaři, kteří byli zavaleni prací, nejvíce oceňují snížení počtu telefonátů, které jim používání aplikace přineslo. Veškeré požadavky pacientů navíc nachází přehledně strukturované se základní triáží a je pro ně snadnější je odbavit. Mohou tak věnovat čas více pacientům, poskytovat jim relevantnější doporučení a péči a soustředit se na lepší řízení diabetu a jeho prevenci.

Diabetologové na cestě k digitalizaci

K aplikaci se aktuálně mohou zapojit všichni diabetologové, kteří chtějí zefektivnit chod své ordinace a mít více času. Po spuštění mohou získat přístup nejen k hlavním funkcionalitám Medevio, ale i k dalším doplňkům – telefonní ústředně, která za lékaře zaznamená telefonní hovory, prémiovým plánům, hromadnému oslovení pacientů či pohodlnému diktování textu místo psaní.

Budoucnost diabetologické péče s Medevio

Společnost Medevio se aktivně angažuje v rozvoji telemedicíny v diabetologii a přináší technologické inovace. S ohledem na rychlý vývoj v této oblasti se očekává, že v blízké budoucnosti mohou být do platformy integrovány virtuální konzultace s pacienty a sledování dat o glukóze v reálném čase, což umožní lékaři okamžitě reagovat na změny v hladině glukózy a optimalizovat léčbu.

Navštivte webové stránky Medevio a sledujte s námi vývoj telemedicíny v diabetologii.

Více o zapojení telemedicíny v diabetologii se můžete dozvědět zde.

Další novinky

Vyhledávání

Kvíz týdne

Úterý 16.07.2024

Pro který typ pneumonie může být zdrojem bakteriální mikroflóra dutiny ústní?

reklama

Kalendář

Po
Út
St
Čt
So
Ne

Partneři